Aşırı Yorgun Köpek Mutlu Köpek Değildir!

Yorgun bir köpeğin iyi ve mutlu bir köpek olduğunu söylerler, ancak durum her zaman böyle değildir.Köpeklerin gelişmesi için günlük olarak fiziksel ve zihinsel uyarılmaya ihtiyaçları vardır. Aksi takdirde, köpekler depresyon, anksiyete ve saldırganlık gibi yıkıcı davranışlar göstermeye başlarlar. Kuşkusuz köpeklerin ihtiyaç duydukları egzersiz miktarı cinslerine, yaşlarına, mizaçlarına ve bireysel karakterlerine göre değişir.

Köpekler ve egzersizle ilgili en yaygın sorun, egzersizin olmamasıdır. Bununla birlikte çok fazla egzersiz de bir sorundur. Tıpkı bizim gibi köpekler aşırı yorulur. Çok fazla egzersiz nedeniyle aşırı yorgun olduklarında, en iyi olma hallerini kaybederler. Öfkelenebilir, homurdanabilir, hatta saldırgan hale bile gelebilirler. Köpeklerinde dışarıda geçen yorucu bir günün ardından dinlenmek için sakin yerlerine gitmeleri gerekir. Aksi takdirde, sizi ısırabilirler.

Köpeklerin aşırı yorgun olduklarında saldırgan olmalarının bir başka olası nedeni de sağlık sorunlarından kaynaklanabilir. Ağrı, eklem sorunları, kalp sorunları ve diğer fiziksel koşulları, kolayca yorulmalarına ve kendilerini daha fazla sıkıntıdan korumak için saldırganlığa başvurmalarına neden olabilir.

Aşırı yorgun köpeğinizin saldırgan olmasını önlemenin en iyi yolu, doğru miktarda egzersiz yapmasını sağlamaktır.

Aşırı yorgun köpeğinizin saldırgan olmasını önlemenin en iyi yolu, doğru miktarda egzersiz yapmasını sağlamaktır.

Köpeğinizin bütün gün ne yaptığını kendinize sorun.Köpeğinizi yorgun ama rahat tutun!

Leave a Comment