Sadaghiani German Shepherds

HİZMETLERİMİZ
Sadaghiani German Shepherds

Bu büyüleyici macera 1981'de Londra'dan İstanbul'a döndüğümde ağabeyimin eve “Laika” adında bir Alman Çoban Köpeği’ni getirmesiyle başladı.

Laika bir şampiyon değildi ama karakteri, canlılığı ve çalışma isteği kesinlikle birçok hakemin kalbini kazanabilirdi. Laika, cinsine karşı özel bir sevgi duymamı sağladı. Onunla çalışmanın verdiği tecrübeyle Alman Çoban Köpeği hakkındaki bilgimi arttırdım.

Zaman içersinde, Sadaghiani Alman Çoban Köpeklerini yetiştirmeye başladım. Sadaghiani Alman Çoban Köpeklerini, cinsinin en yüksek standartlarına uyacak şekilde yetiştirdim. Whelping dişileri özel diyetlerle besledim (bütünsel) ve minimum stresli bir ortamda doğum yapmalarını sağladım. Daha sonra annenin bakımı, yetiştiricinin bakımı ile birlikte büyük bir sevgi ile bu süreci devam ettirdim.

Yavruların düzenli olarak tartılmalarını ve her 14 günde bir anti-parazit tedavisine almalarını sağladım. Bağışıklık sistemlerini geliştirmek, bedenlerini ve zihinlerini geliştirmek için fizyolojik ve psikolojik ortamlardan geçirdim. Tüm yavrular en son aşı protokoluna göre aşılandılar.

Sadaghiani Alman Çoban Köpekleri ile Türkiye’ deki ilk şecereli Alman Çoban Köpeği üreticisi oldum. Başta Almanya olmak üzere yurt dışında defalarca Türkiye’yi temsil ederek klasmanlarda dereceler aldım. Çiftlik ismim “Von Sadaghiani” dir. Dünyanın üç kıtasında ürettiğim yavrular bulunmaktadır.

Tüm Sadaghiani yavrularım ömür boyu garantilidir. On Sadaghiani German Shepherds, benim de üyesi olduğum Almanya’daki German Shepherd’a bağlı olan Türk Alman Çobanlar Derneği’ne kayıtlıdır.

8 haftalık yavrularım; otur, bekle, yat, gel gibi komutları öğrenmeleri, araçta seyahat etmeleri, yetişkin köpeklerle, her yaştan ve cinsiyetten insanlarla sosyalleşmeleri, kutuda kalmaları, toprak/çim üzerinde tuvaletlerini yapmaları için eğitim alırlar. Ayrıca, yavru köpekler yıllar içinde geliştirdiğim bir dizi denenmiş ve test edilmiş pozitif yaklaşımlarla endişelerin üstesinden gelmeyi öğrenirler.

Sizlerde bir köpek yavrusu almadan önce, lütfen cins hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenin. Veterinerler, kitaplar, internet ve köpek sahipleri harika bilgi kaynaklarıdır. Yavru köpeğinizi doğru bilgileri sizinle paylaşacak ve garanti veren saygın yetiştiricilerden almanızı tavsiye ederim.